Koniunkcja.

Wyobraźmy sobie koniunkcję sfer.
Miejsca i czasy które z niewiadomych przyczyn zbliżyły się do siebie, pozwalając na swobodne przenikanie jego mieszkańców. Wyobraźmy sobie świat, gdzie to zderzenie zostawiło po sobie trwałe ślady, część obiektów przemieściła się z jednego świata do drugiego.
Wyobraźmy sobie świat fantasy, który zderzył się ze światem podobnym do naszej współczesności, gdzie przemieszali się mieszkańcy i idee.
Gdzie obok magii istnieje szybko rozwijająca się nauka., a obok starożytnych ruin, stoją
opustoszałe współczesne miasta i biurowce.

Pogranicze.

Przedmurze cywilizacji.
Ląd drugiej szansy i wielkich możliwości.
Miejsce gdzie podziały klasowe ustępuję ciężkiej pracy rąk.
Kraj gdzie fortuna może sprzyjać każdemu kto nie boi się odcisków na dłoniach.

Tak zwane Wolne Terytoria, leżą na południe od Cesarstwa, oddzielone od niego potężnym masywem Gór Basztowych. Cesarstwo kilkukrotnie już próbowało kolonizować żyzne ziemie południa, ale są to tereny dzikie i niebezpieczne.
Hordy zielonoskórych i innych dzikich stworów żyjących za rzeką Szeptów okazyjnie zapuszczają się również na jej drugą stronę. Raz na jakiś czas plemiona Orków łączą się w wielkie hordy i dzikie fale ich przypływu rozbijają się dopiero o Góry Basztowe.

Od koniunkcji sfer minęło 150 lat zanim Cesarstwo postanowiło znów zasiedlić tereny pogranicza. Na południe ruszyli osadnicy, zwabieni amnestiami, nadaniami, możliwością zaczęcia życia na nowo.
Czy tym razem uda się postawić zręby cywilizacji na niegościnnych i dzikich ziemiach?

INCURUM

ZukB Crop slawek robsontpm MidMad Parasit